Lawenda w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Lawenda w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Lawenda. Zioło ponad inne.

Cesarska moc ziela. Dla władców czy podwładnych?

Półkrzew. Zasłużył się w kulturze śródziemnomorskiej począwszy od starożytnego Rzymu. Jego medycy już w czasach Nerona powszechnie wykorzystywali zdrowotne właściwości lawendy w armii. I lecząc dolegliwości kobiet. Lawenda jest łatwa w uprawianiu czyli dostępna. Skuteczna w leczeniu i pielęgnacji ciała. Te cechy spowodowały powszechne stosowanie ziela już w starożytności. W erze nowożytnej zapomniana Lavandula augustofolia popularność zdobywała ponownie. Ze względu na uwielbienie koronowanych głów Europy.

Kwiaty i baśniowo wonny olejek. Jubilerska kolekcja w Orient’ Nature®

Z kwiatów lawendy ściętych z częścią łodygi pozyskuje się olejek. Składnik leków, przypraw oraz biologicznych kosmetyków naturalnych. Wśród substancji pielęgnacyjnych olejku lawendowego dominują dwie: linalol i linalil. Cymen, borneol, cyneol, terpineol to kolejne składniki mające dźwięczne nazwy. Niczym kamienie szlachetne. Oprócz olejku eterycznego kwiaty lawendy zawierają również: garbniki, antocyjany, fitosterole, kwasy organiczne, kumarynę oraz alkohole. Bogactwo komponentów jak w cennej kolekcji jubilerskiej.

Zazdrość azjatycką infekcją? Leczące świece

Składniki prozdrowotne lawendy mają zastosowanie w ekologicznym zestawie kosmetyków naturalnych Orient’ Nature®

  • Kule kąpielowe Lawenda spełniają jednocześnie funkcje aromaterapeutyczne i antycellulitowe.
  • Mydła kąpielowe L, oprócz oczywistych efektów, hamują wydzielanie potu i niwelują nieprzyjemny zapach.
  • Sole morskie kąpielowe L dodatkowo dostarczają skórze mikroelementów.
  • Masełka kąpielowe L regenerują naskórek, przeciwdziałają łuszczycy, zwalczają oparzenia posłoneczne.
  • Masła naturalne L natłuszczają skórę. I - jak inne kosmetyki naturalne - mogą być stosowane przez panie, panów i dzieci.
  • Świece sojowe Lawenda oprócz skutecznego relaksowania, przywiozły z Azji zwyczaj stosowania na pozbycie się uczucia zazdrości.

Uzdrowić marzeniami sennymi. Jawa czy fantazja?

Dolegliwości związane z menstruacją są leczone ‘królewskim zielem’ już od dwóch tysięcy lat. Żyjący w I wieku Pliniusz Starszy napisał w swoim Ziołolecznictwie, że ‘lawenda przynosi ulgę w zaburzeniach miesiączkowania’ .

Niewielkie oparzenia i rany możemy leczyć specyfikami zawierającymi to zioło. Częściowe zapobieganie bliznom wykorzystane jest tu niejako ‘przy okazji’.

Wspomniany medyk Pliniusz Starszy nauczył nas stosowania preparatów z rośliny wewnętrznie . Cel - leczenie układu trawiennego.

Kolejne zalety prozdrowotne Lavanduli (zastosowanej wewnętrznie) to ochrona przed stresem oksydacyjnym, obniżanie ciśnienia krwi, częstości akcji serca i poziomu hormonu stresu – kortyzolu.

Zdumiewajacy, terapeutyczny wpływ lawendy na sen to wynik bezpośredniego działania na układ nerwowy linalolu i terpineolu tj. związków aromatycznych zawartych w olejku. Zastosowanym oczywiście na jawie.

W Polsce

plantacje wszechstronnego królewskiego ziela są liczne. Można je uprawiać z sukcesem na małych powierzchniach. Roślina rośnie na wysokość 50-90cm. Kwiaty mają kolor od niebieskiego, przez fioletowy, do purpurowego.