Kokos w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Kokos w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Kokos. Fenomen świata flory

Długa tradycja wykorzystywania owocu afrykańskiej palmy zakorzeniła się nawet w języku polskim. To ‘kokosowy interes’ - powszechny termin– wyrobił sobie w Polsce pozytywne znaczenie.

Kokos to fenomen świata flory. Gaje palmowe Cocos nucifera dostarczają człowiekowi surowców służących medycynie, przemysłowi. I pielęgnacji.

Najzdrowsze masło na Ziemi

Tłoczony z miąższu owoców– w przypadku kosmetyków naturalnych na zimno – olej kokosowy(inaczej masło kokosowe) uważany jest za najzdrowszy na Ziemi. Wśród odżywczych składników , które zawiera, pierwszeństwo mają witaminy. Należy tutaj wymienić: C, E, B6, kobalaminę, i kwas foliowy. Także - świetnie wchłaniający się bukiet unikalnych tłuszczów, zwłaszcza MCT.

Olśniewający komponent natury

Ogromny potencjał pielęgnacyjno – zdrowotny oleju kokosowego stanowi o jego zastosowaniach jako składnika wielu kosmetyków Orient’ Nature®. Odważysz się łagodnie przejść na naturę? Zacznij ufnie od dwóch specjałów kokosowych. Hitów natury.

 • Peeling naturalny – występujący w połączeniu z bananami wzbogaca ciało o brakujące związki wprost z przyrody. W organicznej symbiozie z liderem olejów kosmetycznych
 • Mydło prawdziwe , wykonywane ręcznie, to kokosowy z rarytas wśród kosmetyków naturalnych. Nawilżający, regenerujący i odżywiający skórę już na etapie higieny codziennej.

Kokosowy wachlarz

Obecny i przyszły wachlarz kokosowego asortymentu Orient’ Nature® obiecuje skorzystanie z uniwersalnych walorów oleju. Zawartego w:

 • balsamach do twarzy potrafiących zarówno nawilżać, jak i natłuszczać skórę, zwłaszcza w delikatnych, wrażliwych miejscach pod oczami,
 • maseczkach na twarz, które oprócz funkcji nawilżających wzmacniają cerę, dzięki zdolności wnikania oleju w głąb,
 • masłach do ciałakokosowych specyfików potrafiących skutecznie walczyć z cellulitem,
 • masełkach kąpielowych pozwalających – jak inne kosmetyki naturalne - na głębszą penetrację skóry całego ciała przez odżywcze komponenty specyfiku, umożliwiając organizmowi natychmiastowe oddziaływanie,
 • balsamach do włosów,
 • maseczkach na paznokcie, .
 • świecach sojowych pełniących funkcje aromaterapeutyczne, relaksujące.

Przy ich blasku - w wonnej atmosferze salonów www.orientmassage.pl - odbywają się legendarne masaże balijskie.

Czy kosmetyki naturalne wspomagają medycynę? Antybiotyk w przyrodzie?

Zaletą kosmetyków naturalnych jest skuteczne wspomaganie medycyny. W jej funkcjach terapeutycznych i profilaktycznych.

Olej kokosowy często jest spożywany dla

 • zapobieżenia chorobom ogólnoustrojowym
 • usprawnienia pracy mózgu.

Wspomaga ponadto walkę z groźnymi chorobami – Alzheimera, Parkinsona, epilepsją czy cukrzycą. Leczy zakażenia i rożne infekcje wirusowe. Uważany jest za naturalny antybiotyk ze względu na zawartość kwasów - kaprylowego i laurynowego. Jako środek biologiczny nie narusza przy tym flory bakteryjnej organizmu człowieka. Wzmacnia układ immunologiczny, ułatwia wchłanianie witamin, składników mineralnych i aminokwasów. Poprawia koncentrację. Zwalcza opryszczkę, egzemy, grzybice, owrzodzenia. Zapobiega chorobom układu krążenia.

A prowitamina oleju - mleczko kokosowe - to pyszny specjał podbijający podniebienia dzieci i dorosłych całego świata.