
Banan w kosmetykach naturalnych Orient' Nature
Banan - największa bylina świata
Palec Aleksandra Macedońskiego
Ponad 3000 temu poznano w Malezji wartości odżywcze bananów. Znacznie później ich uprawę rozpoczęto w Indiach. Pierwsze zapiski o roślinie pochodzą stamtąd z VI wieku przed Chrystusem. Największy wódz starożytności - Aleksander Macedoński zachwycił się smakiem banana podczas wyprawy na Indie w 327 roku p.n.e. Miało to spowodować dotarcie owocu na Zachód. Pragmatyczni Chińczycy zajęli się uprawą rodzaju Musa około 200 roku.
Nazwa banan pochodzi z języka arabskiego i oznacza palec.
Banan uzupełnieniem kokosa?
Właściwości prozdrowotne banana wprost wywiodły go do zastosowania w kosmetykach naturalnych Orient’Nature®. Rajskie byliny znajdują wśród ekologicznych środków pielęgnacyjnych eksponowane, należne miejsce. Walor uniwersalności w łączeniu z innymi owocami doprowadził do zidentyfikowania sprawdzonej receptury bananowo – kokosowej. To Peeling naturalny do twarzy Banan i kokos
W nim:
banany ujędrniają, uelastyczniają oraz zmiękczają skórę, poprawiają jej koloryt
kokosy długotrwale nawilżają, odżywiają ,regenerują skórę, usuwają martwy naskórek oraz redukują przebarwienia.
Olej kokosowy działa antyoksydacyjnie, opóźnia pierwsze oznaki starzenia oraz zapewnia skórze sprężystość i elastyczność.
Kula witaminowa o potencjale bomby!
Triadę : Banan, winogrono, truskawka zastosowano w kuli kąpielowej Orient’ Nature® . Dla pełnego kompleksu witaminowego, odżywczego, nawilżającego. Działającego natychmiast. I długotrwale. Przeznaczonego dla każdego rodzaju skóry. Całkowicie bezpieczny dla środowiska, wonny, kosmetyk ma jeszcze jedną zaletę. Da Ci możliwość stworzenia nastrojowego seansu aromaterapeutycznego. W domowym SPA – będąc w wannie - uzyskasz odskocznię od codzienności. Z szansą na wzmocnienie kondycji duchowej. Możesz wprowadzić się w specyficzny stan transu i intymności.
Jednocześnie:
chłonąc witaminy,
pielęgnując skórę,
odbudowując ducha.
Aminokwas szczęścia na depresję?
Działanie bananowych kosmetyków naturalnych wzmaga się w połączeniu z wykorzystaniem pokarmowym. Poprzez dietę możemy obniżać cholesterol, bowiem owoce zawierają dużą ilość pektyn(rodzaj błonnika pokarmowego). Jedzenie bananów pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Zwiększa ilość tryptofanu – aminokwasu zmieniającego się w mózgu w serotoninę – hormon szczęścia. Owoc ten polecany jest osobom miewającym stany depresyjne.
Afrodyzjak od wiedźm?
Sławę afrodyzjaku banany zawdzięczają bufoteninie – alkaloidowi występującemu w skórce. To znany halucynogen spotykany ponadto w magicznych grzybkach i w skórze ropuch.Specyfik z lubością wykorzystywany kiedyś przez wiedźmy na zachodzie Europy.
Banan w polityce i… nowej erze
Znany termin republiki bananowe na określenie części krajów Ameryki Środkowej pochodzi sprzed kilkudziesięciu lat. Z okresu, kiedy udział bananów wraz z kawą w eksporcie dochodził tam do 70%. Obecnie uprawiane owoce, koloru żółtego, różnią się od swoich przodków. Zostały odkryte dopiero w 1836 przez Jeana Francois Poujota. Jamajczyk zauważył, że rosną u niego na plantacji. Zamiast tradycyjnych, zielonych albo czerwonych. Spróbował i stwierdził, że nowe, żółte, w przeciwieństwie do poprzednich odmian, można jeść na surowo. Bez gotowania. Zmienił profil swej plantacji. Rozpoczynając nową erę rajskiej byliny.