Banan w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Banan w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Banan - największa bylina świata

Palec Aleksandra Macedońskiego

Ponad 3000 temu poznano w Malezji wartości odżywcze bananów. Znacznie później ich uprawę rozpoczęto w Indiach. Pierwsze zapiski o roślinie pochodzą stamtąd z VI wieku przed Chrystusem. Największy wódz starożytności - Aleksander Macedoński zachwycił się smakiem banana podczas wyprawy na Indie w 327 roku p.n.e. Miało to spowodować dotarcie owocu na Zachód. Pragmatyczni Chińczycy zajęli się uprawą rodzaju Musa około 200 roku.

Nazwa banan pochodzi z języka arabskiego i oznacza palec.

Banan uzupełnieniem kokosa?

Właściwości prozdrowotne banana wprost wywiodły go do zastosowania w kosmetykach naturalnych Orient’Nature®. Rajskie byliny znajdują wśród ekologicznych środków pielęgnacyjnych eksponowane, należne miejsce. Walor uniwersalności w łączeniu z innymi owocami doprowadził do zidentyfikowania sprawdzonej receptury bananowo – kokosowej. To Peeling naturalny do twarzy Banan i kokos

W nim:

  • banany ujędrniają, uelastyczniają oraz zmiękczają skórę, poprawiają jej koloryt

  • kokosy długotrwale nawilżają, odżywiają ,regenerują skórę, usuwają martwy naskórek oraz redukują przebarwienia.

Olej kokosowy działa antyoksydacyjnie, opóźnia pierwsze oznaki starzenia oraz zapewnia skórze sprężystość i elastyczność.

Kula witaminowa o potencjale bomby!

Triadę : Banan, winogrono, truskawka zastosowano w kuli kąpielowej Orient’ Nature® . Dla pełnego kompleksu witaminowego, odżywczego, nawilżającego. Działającego natychmiast. I długotrwale. Przeznaczonego dla każdego rodzaju skóry. Całkowicie bezpieczny dla środowiska, wonny, kosmetyk ma jeszcze jedną zaletę. Da Ci możliwość stworzenia nastrojowego seansu aromaterapeutycznego. W domowym SPA – będąc w wannie - uzyskasz odskocznię od codzienności. Z szansą na wzmocnienie kondycji duchowej. Możesz wprowadzić się w specyficzny stan transu i intymności.

Jednocześnie:

  • chłonąc witaminy,

  • pielęgnując skórę,

  • odbudowując ducha.

Aminokwas szczęścia na depresję?

Działanie bananowych kosmetyków naturalnych wzmaga się w połączeniu z wykorzystaniem pokarmowym. Poprzez dietę możemy obniżać cholesterol, bowiem owoce zawierają dużą ilość pektyn(rodzaj błonnika pokarmowego). Jedzenie bananów pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Zwiększa ilość tryptofanu – aminokwasu zmieniającego się w mózgu w serotoninę – hormon szczęścia. Owoc ten polecany jest osobom miewającym stany depresyjne.

Afrodyzjak od wiedźm?

Sławę afrodyzjaku banany zawdzięczają bufoteninie – alkaloidowi występującemu w skórce. To znany halucynogen spotykany ponadto w magicznych grzybkach i w skórze ropuch.Specyfik z lubością wykorzystywany kiedyś przez wiedźmy na zachodzie Europy.

Banan w polityce i… nowej erze

Znany termin republiki bananowe na określenie części krajów Ameryki Środkowej pochodzi sprzed kilkudziesięciu lat. Z okresu, kiedy udział bananów wraz z kawą w eksporcie dochodził tam do 70%. Obecnie uprawiane owoce, koloru żółtego, różnią się od swoich przodków. Zostały odkryte dopiero w 1836 przez Jeana Francois Poujota. Jamajczyk zauważył, że rosną u niego na plantacji. Zamiast tradycyjnych, zielonych albo czerwonych. Spróbował i stwierdził, że nowe, żółte, w przeciwieństwie do poprzednich odmian, można jeść na surowo. Bez gotowania. Zmienił profil swej plantacji. Rozpoczynając nową erę rajskiej byliny.