Grejpfrut w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Grejpfrut w kosmetykach naturalnych Orient' Nature

Grejpfruty. Azja nie jest przeciw.

Grejpfrut - Citrus paradis (łac.) czyli "cytryna z raju" pochodzi z Barbados. Tubylcy uważali, że Adam i Ewa zostali wyrzuceni z raju nie z powodu nieefektownego jabłka, ale okazałego grejpfruta! Wiecznie zielona roślina rośnie do kilkunastu metrów. Jest krzyżówką pomarańczy olbrzymiej z pomarańczą chińską. Ta druga ma wśród przodków … mandarynkę.

Kariera grejpfrutów rozpoczęła się już w XVII wieku. Obecnie są one uprawiane w wielu rejonach strefy podzwrotnikowej , m.in. w Kalifornii, na Florydzie i Kubie.

W Europie i USA owoc uważany jest za smaczny. W Azji – niejadalny!

Woń wstępem do pielęgnacji

Kuszący zapach grejpfruta potrafi być preludium wielu zastosowań w kosmetykach naturalnych. Stosując specjały Orient’ Nature® możesz wybierać z dwóch dróg.

I. Kompleksowe wykorzystania mocy owocu z:

 • peelingiem naturalnym,
 • mlekiem kąpielowym z solą,
 • lub (zamiennie)witaminową kulą kąpielową,
 • i finalnie - masłem naturalnym do ciała.

II. Indywidualnej ścieżki grejpfrutowej pielęgnacji. Taką, która potrafi wszechstronne dopełnić potrzeby twojej cery kosmetycznymi specjałami z innych roślin. Wszystkie kosmetyki naturalne robione są z według oryginalnych receptur Orientu.

Potencjał prozdrowotny rajskiego owocu. To czołówka roślin?

Witaminy zawarte w grejpfrutach to: C, E, kwas foliowy(B9), niacyna (PP) i inne z grupy B. Owoce zawierają również, istotne w kosmetyce, flawonoidy. Charakterystyczna goryczka w smaku pochodzi od naringiny działającej przeciwzapalnie i antyseptycznie.

Dwie role olejków grejpfrutowych. Fenomen czy rzeczywistość?

Olejki grejpfrutowe mają 2 dopełniające się zastosowania.

Dla ciała. Używa ich się w np. salonach www.orientmassage.pl do masaży. Wciera się je wówczas w skórę ud i pośladków w walce z cellulitem.

Dla ducha. Unoszący się podczas zabiegów zapach działa tonizująco i antydepresyjnie. Potrafi łagodzić stres i migrenowe bóle głowy o podłożu nerwicowym. Inhalacja świetnie wpływa na system nerwowy człowieka. Buduje wówczas euforyczno – optymistyczny nastrój.

Grejpfrutowa witamina C

Cenne substancje grejpfruta wpływają na wygląd i kondycję naszej skóry . Niezmiernie istotnym składnikiem kosmetyków naturalnych, pochodnych ‘cytryny z raju’ jest witamina C, jedna z najbardziej przebadanych przez naukowców. Jest ona doceniana jako silny antyoksydant w walce z wolnymi rodnikami postarzającymi cerę i wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Jako składnik wielu preparatów Orient’ Nature® stymuluje syntezę kolagenu, którego ilość spada razem z wiekiem. Ponadto przejawia sprawdzoną skuteczność w pielęgnacji cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym. Zawarta w wymienionych wcześniej wszystkich naszych kosmetykach z grejpfruta witaminaC fantastycznie rozjaśnia przebarwienia skóry. Pomaga usuwać powstałe smugi i plamy powstałe po nakładaniu samoopalaczy. Znajomość faktu, iż C poprawia gojenie jest niekwestionowana.

Zdrowie ponad wszystko?

Układ krążenia jest wspomagany działaniem składników grejpfruta. Zawarte w owocu substancje obniżają poziom złego cholesterolu i wypłukują z naczyń krwionośnych powstałe wcześniej złogi. Kolejne atuty grejpfrutów to:

 • działanie przeciwzawałowe i przeciwudarowe,
 • niski indeks glikemiczny,
 • wzmacnianie kości,
 • zwiększanie produkcji moczu,
 • łagodzenie objawów artretyzmu i reumatoidalnego zapalenia stawów,
 • korzystny wpływ na prace jelit.
 • regenerowanie wątroby.

Zdumiewająca wszechstronność oddziaływania prozdrowotnego owoców grejpfruta musi być jeszcze uzupełniona o zapobieganie odkładaniu się tłuszczu i pomoc w usuwaniu go z pośladków, ud i bioder. Możliwość penetracji tkanek przez kosmetyki naturalne z zastosowaniem "cytryn z raju" - w fizjologiczny sposób - optymalizuje procesy odmładzania.